Úvodní stránka » Zakládání zeleně v zahradách

Zakládání zeleně v zahradách

  • Terénní úpravy , modelace terénu – hrubší práce provádíme pomocí techniky , kterou najímáme od firem, které se na tyto práce specializují, na terénní úpravy i modelace terénu dohlíží autor projektu.

Klikněte pro větší náhled

terenni-upravy-15

terenni-upravy-17

terenni-upravy-19

  • Kamenné zídky, dlažby, chodníky, usazení solitérních kamenů - typ kamene vybíráme podle stylu zahrady, podle lokality a dostupnosti, podle požadavků majitele a ladění s interiérem domu.

Klikněte pro větší náhled

kamen-25

kamen-101

kamen-100

  • Pergoly, treláže, mobilní nádoby, truhlíky - pergoly mohou sloužit pro příjemné posezení, jako stání na auto, přístřešek na dřevo. Treláže mnoha typů slouží jako opora pro popínavé rostliny, k oddělení prostoru . Osázené mobilní nádoby a truhlíky jsou oživením teras, balkonů a zahrad.

Klikněte pro větší náhled

truhliky-a-nadoby-44

truhliky-a-nadoby-45

truhliky-a-nadoby-47

  • Výsadby stromů, dřevin, trvalek, travin - naší snahou je vyhovět co nejvíce požadavkům rostlin a vysazovat ve správných agrotechnických lhůtách, a dát rostlinám do "startu", co nejlepší podmínky pomocí volby vhodného substrátu, hnojiva a odborného zastřižení.

Klikněte pro větší náhled

vysadby-53

vysadby-54

  • Skalky, kamenné partie - volíme stejný kámen jako na zídky a dlažby, typ, množství a umístění kamene je součástí projektu.

Klikněte pro větší náhled

kamnenne-partie-104

kamnenne-partie-105

  • Mulčování výsadeb - nastýlání mulčovací kůry, či valounků je estetickým, ale i funkčním prvkem výsadeb - zabraňuje prorůstání plevele, udržuje vláhu. Podle požadavků je možné použít speciální textilie proti prorůstání plevele.

Klikněte pro větší náhled

mulcovani-40

mulcovani-41

  • Zakládání trávníků - výsevem nebo položením travního koberce. Provádíme i rekonstrukce trávníků.

Klikněte pro větší náhled

travniky-51

travniky-52

travniky-107